Menu Moje konto

Instrukcje

Tworzenie konta i logowanie

Aby handlować walutami w Bitladon, musisz posiadać swoje konto. Jeszcze go nie masz? Utwórz je już czym prędzej! 

Krok 1:

Aby utworzyć konto, przejdź do zakładki https://www.bitladon.pl/rejestr lub kliknij przycisk na stronie głównej „Utwórz konto”. Zostaniesz przeniesiony na następną stronę.

 

Przed kliknięciem „Utwórz konto” nie zapomnij przeczytać i zaakceptować warunków oraz polityki prywatności.  

Po wykonaniu tej czynności zobaczysz potwierdzenie utworzenia konta wraz z prośbą o sprawdzenie poczty e-mail. Dokładnie tak, jak na ilustracji poniżej.

Krok 2:

Przejdź do skrzynki odbiorczej. Jeśli wszystko poszło dobrze, otrzymasz wiadomość e-mail zatytułowaną „Potwierdź rejestrację w Bitladon”.


Jej treść będzie brzmieć następująco:

 

Po kliknięciu linku w wiadomości e-mail Twoje konto zostanie aktywowane. Od tej chwili możesz aktywnie z niego korzystać!

 

 

Krok 3:

Wpisz swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij „Zaloguj się”. Zobaczysz następujący ekran:

 

 

Krok 4:

Otrzymasz wiadomość e-mail z kodem potwierdzającym, który należy wpisać w polu formularza. To ważne ze względów bezpieczeństwa. Zalecamy również konfigurację Google Authenticator!

Po pomyślnym wprowadzeniu kodu na stronie, będziesz zalogowany.

Wpłata i wysyłanie euro

Aby kupić w Bitladon kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum, musisz zasilić swoje konto środkami. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić! 

Krok 1:

Upewnij się, że jesteś zalogowany. Nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj drugą instrukcję!

 

Krok 2:

Przejdź do zakładki „Moje konto” (przycisk w prawym górnym rogu na komputerze lub ikona na telefonie komórkowym)

 

Krok 3:

Ekran, który widzisz to Twój swój osobisty pulpit. Tutaj zobaczysz nagłówek o nazwie „Twoje Kredyty”. To nic innego, jak euro, które masz na koncie i które możesz wymienić na dowolną, wybraną kryptowalutę.

 

 

Krok 4 a (Depozyt):

Kliknij „Depozyt”, aby wpłacić wybraną kwotę euro (minimum 10 €). Zobaczysz teraz wyskakujące okienko. Wprowadź żądaną kwotę i wybierz metodę płatności.

 

 

Krok 4 b (Wycofaj:

Uwaga: kredyty możesz wypłacić tylko wtedy, gdy zweryfikowałeś numer swojego konta bankowego.

Jeśli do swojego konta użytkownika przypisałeś kilka rachunków bankowych, wybierz ten, na który chcesz wypłacić środki. Następnie wybierz kwotę. Gdy zażądasz wypłaty, my natychmiast przekierujemy środki na wskazany przez Ciebie rachunek. To, kiedy zostaną zaksięgowane, zależeć będzie od Twojego banku.

 

Krok 5:

Po zakończeniu płatności kredyty zostaną dodane do Twojego konta.

Kupno, sprzedaż i wymiana walut

Jeśli postępowałeś zgodnie z poprzednimi instrukcjami, powinieneś zdeponować euro na swoim koncie, którego możesz teraz użyć do wymiany, kupna i sprzedaży walut.

Krok 1:

Przejdź do strony „Monety”, która jest wskazana u góry strony. Tutaj znajduje się przegląd wszystkich oferowanych przez nas walut.

 

Krok 2:

Kliknij walutę, którą chcesz kupić. Jeśli chcesz wyszukać konkretną walutę, kliknij  „szukaj” – pole to zobaczysz na obrazku poniżej.

 

 

Krok 3:

po kliknięciu monety, którą chcesz kupić, nastąpi przekierowanie na dedykowaną jej podstronę. Tutaj możesz kliknąć „Kup” lub „Sprzedaj”. Weźmy Bitcoin jako przykład.


 

Krok 4:

Na powyższym obrazku widać dwie części zaznaczone na czerwono. Kiedy chcesz kupić, kliknij „Kup”, w zaznaczonym kwadracie z symbolem zastępczym „€” wpisz kwotę euro, którą chcesz wymienić na wybraną monetę.

A może chcesz sprzedać posiadaną walutę? Wówczas  zamiast „Kup” kliknij „Sprzedaj”. Kredyty zostaną dodane bezpośrednio do Twojego konta. 
 

Wymiana monet za pośrednictwem funkcji Any-to-any, a więc “dowolna za dowolną”: Oznacza to, że możesz wymienić jedną monetę na inną za pośrednictwem naszej platformy. Funkcję tę znajdziesz w osobistym panelu w zakładce „Moje konto”

 

By z niej skorzystać, zaznacz walutę, którą posiadasz i chcesz wymienić w górnym polu, a następnie, niżej zaznacz walutę, którą chcesz uzyskać. 

Uwaga: Minimalna kwota transakcji zarówno w przypadku zakupu, jak i sprzedaży monet wynosi 10 euro. Transakcje poniżej tej kwoty nie będą realizowane.

W dowolnym momencie możesz przekierować swoje środki na wybrany rachunek.

Krok 1:

Przejdź do zakładki „Moje konto” -> „Portfel” (Portfel będzie domyślny) 

Krok 2:

Przewiń w dół na tej stronie. Po dotarciu na dół zobaczysz listę ze wszystkimi monetami. Możesz kliknąć pole wyboru „Ukryj wszystkie monety, których nie posiadam”, aby wyświetlić tylko te, które posiadasz.

Za nazwą monet zobaczysz wiele różnych opcji, w tym „Wyślij”.

 

Krok 3:

Kliknij “Wyślij”. Zobaczysz następujące okno podręczne. Tutaj wprowadź numer i adres, na który środki mają zostać przelane. 

Uwaga! Przekierowanie środków wiąże się z poniesieniem kosztów z tytułu przetwarzania transakcji w sieci. Koszty te różnią się w zależności od kryptowaluty. Pamiętaj o tym podczas składania dyspozycji. 

 

Krok 4:

Musisz potwierdzić transakcję e-mailem. Tylko wówczas zostanie ona zrealizowana. 

 

Krok 5:

Twoja wypłata zostanie potwierdzona, a  szczegółowe informacje na temat transakcji (w tym TXID) znajdziesz w przeglądzie transakcji na stronie!

Weryfikacja

Zweryfikuj swoje konto

Jako brokerzy, jesteśmy zobowiązani do zweryfikowania i potwierdzenia Twej tożsamości. To ważne ze względu na bezpieczeństwo Twoje oraz innych użytkowników. Weryfikacja nie trwa jednak długo, a dzięki niej nie będzie obowiązywał Cię limit transakcji do 100,00 € tygodniowo. Weryfikacja jest wymagana tylko w przypadku wpłat i wypłat w euro. Nie ma natomiast tego rodzaju ograniczeń w przypadku wymiany walut. 

By proces weryfikacji konta był jak najprostszy, umożliwiamy przekazanie niezbędnych dokumentów w jednej wiadomości e-mail. Już po chwili handel walutami będzie możliwy. 

 

Aby zakończyć weryfikację, wykonaj następujące kroki.

Krok 1:

Upewnij się, że jesteś zalogowany (to było łatwe, prawda?)

 

Krok 2:

Przejdź do zakłądki  „Szczegóły konta”

 

 

Krok 3:

Kliknij „Wyświetl weryfikację”

 

 

Krok 4:

Aby zweryfikować swoje konto, musisz wykonać 4 kroki. Każdy z nich dokładnie opisaliśmy, dzięki czemu proces będzie dla Ciebie zrozumiały. Gdy postąpisz zgodnie z instrukcjami, Twoje konto w ciągu kilku minut zostanie zweryfikowane. By weryfikacja przebiegła szybko i sprawienie, upewnij się, że rozumiesz instrukcję i że przesłane dokumenty są zgodne ze wszystkimi punktami. 

 

Ważne: Każdy krok musi zostać wykonany, zanim sprawdzimy dokumenty.

Włącz Google Authenticator

 

Google Authenticator to jedna z najbezpieczniejszych opcji zabezpieczenia twojego konta.

 

Authenticator to aplikacja od Google, którą instalujesz również na swoim smartfonie. Możesz znaleźć ją zarówno w sklepie iOS App Store, jak i Google Play Store.

 

Aplikacja generuje nowy 6-cyfrowy kod co 60 sekund, który należy wprowadzić po wprowadzeniu adresu e-mail i hasła.

 

W ten sposób twoje konto jest podwójnie chronione.

Krok 1.

Pobierz aplikację Google Authenticator ze sklepu z aplikacjami.

Krok 2.

Zaloguj się do swojego konta Bitladon.

 

Krok 3.

Gdy jesteś zalogowany, a jeszcze nie włączyłeś Google Authenticator, na ekranie pojawi się poniższy komunikat.

Kliknij tekst „Kliknij tutaj” (zrób to na swoim koncie).

Następnie nastąpi przekierowanie do zakładki „Twoje informacje”.

 

Krok 4.

Kiedy przewiniesz stronę nieco w dół, zobaczysz menu poniżej. Po kliknięciu menu rozwijanego (zaznaczonego na czerwono) możesz wybrać Google Authenticator.

Wówczas zobaczysz specjalnie wygenerowany kod QR dla Twojego konta. Zeskanuj go za pomocą aplikacji Google Authenticator.

Skanuj za pomocą aplikacji Google Authenticator.

Android: naciśnij czerwone kółko z plusem (+) w prawym dolnym rogu ekranu w aplikacji Google Authenticator, a następnie „Skanuj kod kreskowy”. 

iOS: naciśnij znak plus (+) u góry paska menu, a następnie „Skanuj kod kreskowy.  

kliknij „zapisz preferencje”.

Krok 5.

Twoje konto jest teraz chronione za pomocą Google Authenticator! Przy każdym logowaniu aplikacja Authenticator generuje nowy kod, którego będziesz używać do logowania.

Potrzebujesz pomocy?

Zobacz naszą stronę FAQ. Znajdziesz tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytanie skontaktuj się z nami.

Skontaktuk się z nami